.
Rychlá navigace:
Fotky z akcí Videa z akcí Kontakt
Svatební video
Úvod Služby Reference Ceník
Velikost písma
Program live přenosů
Stolní tenis
PRAHA - H. KRÁLOVÉ
začátek
15. září v 17:30
Florbal
FBC OSTRAVA - LITVÍNOV
začátek:
26.září v 18:00h.
Florbal
FBC OSTRAVA - VINOHRADY
začátek:
28.září v 18:00h.
Stolní tenis
OSTRAVA- HAVÍŘOV
začátek:
15. října v 17:30h
Přenosy stolního tenisu pro ČT SPORT: zde
Poslední aktualizace
11. září 2015
Kontakt
E-mail: info@video-studio.cz
Mobil : 777 092616
Svatební video
Svatební ukázky

Svatba je jednou z největších rodinných a současně společenských událostí a zaslouží si odpovídající formu archivace. Obraz i zvuk zaznamenaný profesionální technikou je nesrovnatelný s se záznamem takz. rodinného kameramana. Profesionální kameraman zná zpaměti sled všech událostí, ví co přijde, nikoho tedy neobtěžuje dotazy a naopak stresových situacích rodině poradí co se právě má či nemá. Svatba je kontinuální děj, kde nic nelze vrátit zpět a nemůžeme si dovolit, aby při některém ze sedmi důležitých momentů došla baterka nebo kazeta což je pravidlem rodinných kameramanů. Svatba je celodenní záležitost, kde nelze obstát s bateriií na čtyřicet minut provozu. Profík disponuje několikanásobně vyššími kapacitami, ví jak dlouho co trvá a podle toho si své zroje může rozvrhnout. Takže má čím točit na obřadě po obědě, na procházce i po půlnoci. Profík nikomu nezaclání, ví kde může na obřadu stát, přemistuje se včas, obratně a přitom nenápadně.

Obřad

Jeden z největších kameramanských oříšku je natočení obřadu, kdy zabírat novomanžele kdy oddávajícího, kdy rodiče, jak mezitím přecházet a zachovat perfektně srozumitelný zvuk, to pro amatéra opravdu není. Bezesporu největší hodnotu, kterou profesionálním záznamem získáme,je správné vedení kamery, tedy takové ze kterého nás po deseti minutách nerozbolí oči a lze snadno zpracovat na mnoho způsobů a ještě unese aplikaci efektů, či filtrů. Nejdelší částí procesu výroby svatebního videa je zpracování natočeného videa, v této fázi videa přidělujeme tvář filmu, způsobem zpracování rozhodneme o tom, zda půjde o komedii, napětí nebo romantiku. Amatérské zpracování nudí i samotné aktéry svatby, je volena nevhodná hudba a střihy často spíše straší diváky, pokud jsou po dvou hodinách projekce ještě přítomni.

Scénář

Klasický svatební scénář začíná projekcí fotografií ženicha a nevěsty od jejich mládí. Není to povinnost ani podmínka, spíše oblíbený druh scénáře. Reportáž svatebního dne by se bez těchto fotografií klidně obešla. Doporočujeme jej tehdy, jsou k dispozici fotografie v rozumné kvalitě z obou stran. Vzpomínky vyvolané projekcí fotografií už předem určují typ hudby, spíše melancholičtějšího charakteru.

Po jejím skončení, následuje strojení a oblékání a svatba už může pokračovat ve veselém tónu. Někdy je však muzika totožná, tedy propojená i do kosmetických příprav, protože ty přímo vycházejí ze závěrečného obsahu fotek,kterým je třeba svatební oznámení.

Ani zde není řečeno, že tato část musí mýt natáčena, tak jak si to aktéři této svatby přáli. Pokud ano a ženich dodá dostačující záběry svého ranního počínání, pak je možné přípravu obou zamilovaných ukázat současně. Kameraman může samozřejmě natočit oba sám, ale jen pokud bydlí takříkajíc "za rohem". Poslat kameramana na jednu stranu Ostravy natočit nevěstu a po té na druhou kvůli oblékání ženicha je rizikem pro celou svatbu, protože při jakékoliv dopravní zácpě nebo delším hledání příslušné ulice může být kvuli saku ženicha propásnut důležitější záběr.

Jedním z důležitých momentů svatby je poděkování rodičům, přípitek a případně další rodinné rituály před odchodem na obřad, mělo by být zřetelně rozumět každému slovu a pokud ne, tak snad jen proto že třeba otec dojetím ztratil připravenou řeč, kde už sehraje svou roli hudební zpracování. V této fázi už nabírá svatba nezadržitelné tempo a pro kameramana začíná být velmi náročná, protože následuje mnoho událostí v krátkém čase na různých místech za sebou. Všude musí být první včetně míst na kterých nikdy před tím nebyl. Svatební kolonu musí předjet hned dvakrát, jednou aby jí natočil a podruhé aby byl první na obřadu nebo na místě oběda a příjezdy zachytil. Má-li svatební kolona deset a více aut s neukázněnými řidiči, může to být uprostřed sobotní Ostravy nadlidský úkol. K výměně kazet či dobíjení baterií určitě nějakou hodinku prostor nebude, protože boj o prvenství v poloze i čase pokračuje i po opuštění auta v tlačenicích lidí při odchodech, příchodech nastupovaní, vystupování atd.

Samotný svatební obřad má zachytit příchod nevěsty, její předání a nejdůležitější vyřčená slova. Kamera nesmí zbůhdarma jen "koukat" na ženicha a nevěstu, jen proto že tam stojí. Proslov oddávajícího, může být zkrácen, ale nikdy ne useknut v půli slova nebo věty. I když po prvních dvou až třech slovech vyměníme obraz za něco poutavějšího než je tvář oddávajícího, přesto jeha slovo musí smysluplně pokračovat dál, což je jeden z hlavních znaků profesionální zpracování.

Svatební videoclip
Rekapitulace
Procházka

Svatební videoklip

je svatbou v kostce, chcete-li ..svatbou za tři minuty. Tato forma sestřihu je velmi vhodná například pro odeslání emailem příbuzným za moře. Obsahuje vše podstatné a je zajímavá i pro nezúčastněného, tedy toho, kdo na svatbě nebyl přítomen..

Rekapitulace

je obdobná forma jako u svatebního videoclipu s tím, že divákovi připomene ve zkratce, co bylo k vidění, a je laděna spíše emotivně a umělecky.

Procházka

je krátkou formou videoclipu zaměřenou na krásu ženicha a nevěsty, jak jim to sluší a jak se k sobě mají. Na rozdíl od rekapitulace či svatebního clipu jí nelze vytvořit jen ve střižně, ale musí se za tímto účelem i natočit. Je k tomu potřeba patnáct až dvacet minut a vědomí novomanželů, že je ted nikdo nepostrádá. Vřele doporučujeme nemíchat natáčení této procházky s fotografováním, či jí natáčet těstě po fotografování. Místo natáčení si mohou novomanželé určit sami, mohou si sami vybrat i hudbu a rovnou ji na svatbu kameramanovi přinést, ne každá hudba která se nám líbí samostatně může být vhodná k obrazu, proto je vhodné tento výběr konzultovat nebo přijít s vícero variantami.

První tanec

by měl být točen nejlépe na dvě kamery, jedna, která snímá širokoúhle shora, tak, aby bylo vidět celé seskupení svatebčanů okolo novomanželů a druhá detailová, jež snímá štastné tváře novomanželů i svatebčanů. Samozřejmě, že obojí zvládne jeden kameraman obsluhou dvou kamer. Každý profesionální svatební kameraman má sebou zpravidla ještě jeden náhradní přístroj, jež k tomuto účelu využije.

Zábava a hry

Doba, po kterou setrvá kamaraman na svatbě je vždy věcí dohody. Je však nutné mít na paměti, že každá hodina kameramana strávená navíc prodlužuje a taky prodražuje celý videoprojekt, protože nejde jen o více práce v den natáčení, ale o více materiálu, jeho delší transport do střižny a nakonec mnohem delší doba zpracovávání. Je tomu tak proto, že každé natočené minutě je při zpracování věnováno patnáct až dvacet minut.

Neobratný fotograf znehodnotí i video

Svatební den je kontinuální děj. Vykročení z domu, doprovod k autu, zamávání známým, nasedání ..má určitou plynulost, která je ve výsledném sestřihu umocněna hudbou. Takové video však může být zcela znehodnoceno pomalým fotografem, který průvod neusále přerušuje slovy zastavte se, protože nestíhá pořizovat skutečné reportážní momentky. Výsledkem jsou pak jak umělé pózované fotky, tak znehodnocené video. Doporučujeme volit opravdu mezi svatebními fotografy s rychlou reportážní technikou, jež bez problémů zachytí záběr v leže, ze střechy nebo auta.


Powered by Safiron
Copyright © VIDEO-STUDIO.cz 2014
All rights reserved.